Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 02/10/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Chester, West Morris Central-Main 7:45p 8:45p  >Boys Travel> 8th Grade Boys White Game    NS 
Oak Ridge, Cozy Lake School 6:00p 7:00p  TBD Practice Team White   AG 
7:00p 8:00p  >1-2 Boys> Team Barrett Practice    AG 
Oak Ridge, High School Aux Gym 6:00p 7:30p  >Boys Travel> 8th Grade Boys Blue Practice    JS 
7:00p 8:30p  >Boys Travel> 7th Grade Boys Practice    JS 
8:00p 9:30p  >Girls Travel> 7th Grade Girls Practice    JS 
Oak Ridge, Jefferson Middle School 6:00p 7:00p  >A League Girls> Team Kuba - Lady Knights Game Team Gould - Falcons   DP 
7:00p 8:00p  >A League Girls> Team Catania - Syracuse Game West Milford - Lightning   DP 
8:00p 9:00p  >A League Boys> Team Strauch-Warriors Game Team DiLizia-Wizards   DP 
9:00p 10:00p  >A League Boys> Team Woody-Rockets Practice Team Buttenmuller-Knicks   DP 
Oak Ridge, JTMS - Practice Court 3 6:00p 7:00p  >A League Boys> Team Salus- Celtics Practice    DP 
7:00p 8:00p  >A League Boys> Team Filippelli-Mavericks Practice    DP 
8:00p 9:00p  >A League Boys> Team Reed- Nets Practice    DP 
9:00p 10:00p  >A League Boys> Team Prescott- 76ers Practice    DP 
Oak Ridge, White Rock-Lower 6:15p 7:15p  >B League Boys> Team Tarsitano Practice    DP 
7:15p 8:15p  >B League Girls> Team Flammer Game Team Bonin   LB 
8:15p 9:15p  >B League Boys> Team Rowe Game Team Brugna   LB 
Rockaway, Copeland Middle School 6:00p 7:00p  >Girls Travel> 8th Grade Girls Game    NS 
Sparta , Sparta Middle School 6:30p 7:30p  >Boys Travel> 6th Grade Boys Blue Game    NS 
Wharton, Stanlick - NEW 6:15p 7:15p  >B League Girls> Team Sinisgalli Practice    DP 
7:15p 8:15p  >B League Boys> Team Novak Practice    DP 
8:15p 9:15p  >B League Boys> Team Lorimer Practice    DP 
 Tue 02/11/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Oak Ridge, Jefferson Middle School 6:00p 7:30p  >Boys Travel> 5th Grade Boys Practice    JS 
6:00p 7:30p  >Girls Travel> 4th/5th Grade Girls Practice    JS 
7:30p 9:00p  >Boys Travel> 4th Grade Boys Practice    JS 
7:45p 9:15p  >Boys Travel> 6th Grade Boys White Practice    JS 
Oak Ridge, White Rock-Lower 6:00p 7:30p  >Boys Travel> 6th Grade Boys Blue Practice    JS 
7:30p 9:00p  >Girls Travel> 6th Grade Girls Practice    JS 
Oak Ridge, White Rock-Upper 6:15p 7:15p  >C League Girls> Team Rigg Practice    EH 
6:15p 7:15p  >C League Girls> Team Alvarez Practice  New Practice Time and Date  EH 
Randolph , Randolph MS-Main Gym 7:45p 8:45p  >Boys Travel> 8th Grade Boys Blue Game    NS 
Wharton, Stanlick - NEW 6:15p 7:15p  >B League Girls> Team Thompson Practice    DP 
7:15p 8:15p  >B League Boys> Thunder (Baumann) Practice    DP 
8:15p 9:15p  >B League Girls> Team Flammer Practice    DP 
Wharton, Stanlick School-Old 6:15p 7:15p  >C League Boys> Team Baumann Practice    EH 
 Wed 02/12/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Denville, Valleyview 6:30p 7:30p  >Boys Travel> 6th Grade Boys White Game    NS 
Oak Ridge, Cozy Lake School 5:00p 6:00p  >1-2 Girls> Team Covello Practice    AG 
6:00p 7:00p  >1-2 Boys> Team Connolly Practice TBD   AG 
7:00p 8:00p  >1-2 Girls> Team Gunther Practice Team Campbell   AG 
Oak Ridge, Jefferson Middle School 6:00p 7:00p  >A League Boys> Team Salus- Celtics Game Team DiLizia-Wizards   NS 
7:00p 8:00p  >A League Girls> Team Gould - Falcons Game Team Catania - Syracuse   NS 
8:00p 9:00p  >A League Boys> Team Filippelli-Mavericks Game Team Prescott- 76ers   NS 
Oak Ridge, JTHS Freedom Gym 6:30p 7:30p  >Boys Travel> 7th Grade Boys Game  *vs Chester B  NS 
7:45p 9:15p  >Boys Travel> 8th Grade Boys White Practice    JS 
Oak Ridge, JTMS - Practice Court 3 6:00p 7:00p  >A League Girls> Team Kuba - Lady Knights Practice    DP 
7:00p 8:00p  >A League Girls> Team Pugliano - Elite Practice    DP 
Oak Ridge, White Rock-Lower 6:15p 7:15p  >B League Girls> Team Bonin Practice    LB 
7:15p 8:15p  >B League Boys> Team Rowe Practice    DP 
Oak Ridge, White Rock-Upper 6:15p 7:15p  >C League Girls> Team Alvarez Practice  Practice cancelled  EH 
7:15p 8:15p  >C League Boys> Team Radjewski Practice    EH 
Wharton, Stanlick - NEW 6:15p 7:15p  >B League Boys> Team Brugna Practice    DP 
7:15p 8:15p  >B League Boys> Team Novak Practice    DP 
Wharton, Stanlick School-Old 6:15p 7:15p  >C League Girls> Team Malakuskie Practice    EH 
6:15p 7:15p  >C League Girls> Team Motto Practice    EH 
7:15p 8:15p  >C League Boys> Team Malloy Practice  Practice cancelled  EH 
 Thu 02/13/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Oak Ridge, Cozy Lake School 5:00p 6:00p  >1-2 Boys> Team Marcario Practice TBD Time Change   AG 
6:00p 7:00p  >1-2 Girls> Team Sanchez Practice Team Parcelluzzi   AG 
Oak Ridge, High School Aux Gym 6:00p 7:30p  >Girls Travel> 7th Grade Girls Practice    JS 
6:45p 8:15p  >Girls Travel> 8th Grade Girls Practice    JS 
8:00p 9:30p  >Boys Travel> 7th Grade Boys Practice    JS 
Oak Ridge, Jefferson Middle School 6:30p 7:30p  >Boys Travel> 4th Grade Boys Game Mt Olive *vs Mount Olive  JS 
7:45p 8:45p  >Boys Travel> 6th Grade Boys White Game  *vs Hackettstown C  NS 
Oak Ridge, JTMS - Practice Court 3 6:00p 7:15p  >Girls Travel> 4th/5th Grade Girls Practice    JS 
Oak Ridge, White Rock-Lower 6:00p 7:30p  >Boys Travel> 6th Grade Boys Blue Practice    JS 
7:30p 9:00p  >Girls Travel> 6th Grade Girls Practice    JS 
Oak Ridge, White Rock-Upper 6:15p 7:15p  >C League Girls> Team Kelly Practice    EH 
7:15p 8:15p  >C League Girls> Team Gould Practice    EH 
West Milford, West Milford Rec Center 6:30p 7:30p  >B League Girls> West Milford Team #1 Game West Milford Team #3 Gym 2  LB 
Wharton, Stanlick - NEW 6:15p 7:15p  >B League Girls> Team Thompson Practice    DP 
7:15p 8:15p  >B League Boys> Thunder (Baumann) Practice    DP 
8:15p 9:15p  >B League Girls> Team Flammer Practice    DP 
Wharton, Stanlick School-Old 6:15p 7:15p  >C League Boys> Team DelVescovo Practice    EH 
6:15p 7:15p  >C League Boys> Team Malloy Practice  New Practice Time  EH 
7:15p 8:15p  >C League Boys> Team Robinson Practice    EH 
 Fri 02/14/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Denville, Morris County VoTech 7:45p 8:45p  >Boys Travel> 8th Grade Boys Blue Game    NS 
Oak Ridge, Cozy Lake School 6:00p 7:00p  >1-2 Boys> Team Hollick Practice Team Motto   AG 
Oak Ridge, High School Aux Gym 6:00p 7:15p  >High School> Team Small/Mohlenhoff Game Team Levonick   MG 
7:15p 8:30p  >High School> Team Conrad Game Team Covello   MG 
Oak Ridge, Jefferson Middle School 6:00p 7:00p  >A League Boys> Team Prescott- 76ers Game Team Woody-Rockets   NS 
7:00p 8:00p  >A League Girls> Team Pugliano - Elite Game Team Catania - Syracuse   NS 
8:00p 9:00p  >A League Boys> Team Filippelli-Mavericks Game Team Reed- Nets   NS 
9:00p 10:00p  >A League Boys> Team DiLizia-Wizards Practice    NS 
Oak Ridge, JTMS - Practice Court 3 6:00p 7:00p  >A League Girls> Team Hartman - Wildcats Practice    DP 
7:00p 8:00p  >A League Girls> Team Gould - Falcons Practice    DP 
8:00p 9:00p  >A League Boys> Team Strauch-Warriors Practice    DP 
Oak Ridge, White Rock-Lower 6:15p 7:15p  >B League Girls> Team Sinisgalli Practice    LB 
7:15p 8:15p  >B League Boys> Team Tarsitano Practice    DP 
Oak Ridge, White Rock-Upper 6:15p 7:15p  >C League Boys> Team Golub Practice    EH 
7:15p 8:15p  >C League Boys> Team Gould Practice    EH 
Randolph , Randolph MS-Main Gym 6:30p 7:30p  >Boys Travel> 6th Grade Boys Blue Game    NS 
Wharton, Stanlick - NEW 6:15p 7:15p  >B League Boys> Team Rowe Practice    LB 
7:15p 8:15p  >B League Boys> Team Lorimer Practice    DP 
Wharton, Stanlick School-Old 6:15p 7:15p  >C League Boys> Team Van Winkle Practice  Practice  EH 
 Sat 02/15/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Oak Ridge, Cozy Lake School 9:00a 10:00a  >Kindergarten> Team Molina Game Team Dorn   NS 
10:00a 11:00a  >Kindergarten> Team Scholz Game Team Radjewski   NS 
11:00a 12:00p  >1-2 Boys> Team White Game Team Connolly   NS 
12:00p 1:00p  >1-2 Boys> Team Barrett Game Team Marcario   NS 
1:00p 2:00p  >1-2 Girls> Team Covello Game Team Gunther   NS 
2:00p 3:00p  >1-2 Girls> Team Motto Game Team Sanchez   NS 
3:00p 4:00p  >1-2 Boys> Team Campbell Practice    AG 
4:00p 5:00p  >1-2 Boys> Team Hollick Game Team Parcelluzzi   NS 
Oak Ridge, High School Aux Gym 6:00p 7:15p  >High School> Team Conrad Game Team Garruto   MG 
7:15p 8:30p  >High School> Team Covello Game Team Edge   MG 
Oak Ridge, JTHS Freedom Gym 10:00a 11:30a  >Boys Travel> 6th Grade Boys White Practice  Practice time and location has changed for this Saturday  JS 
11:00a 12:30p  >Boys Travel> 5th Grade Boys Practice    JS 
12:30p 2:00p  >Boys Travel> 8th Grade Boys Blue Practice    JS 
3:00p 4:00p  >Girls Travel> 7th Grade Girls Game  *vs Westfield Blue  NS 
4:15p 5:15p  >Girls Travel> 8th Grade Girls Game  *vs Monroe  NS 
6:00p 7:15p  >High School> Team Tice Game Team Salus   MG 
7:15p 8:30p  >High School> Team Wacker Game Team Levonick   MG 
Oak Ridge, White Rock-Lower 1:00p 2:00p  >B League Boys> Team Tarsitano Game Thunder (Baumann)   LB 
2:00p 3:00p  >B League Boys> Team Novak Game Team Rowe   LB 
3:00p 4:00p  >B League Boys> Team Brugna Game Team Lorimer   LB 
Oak Ridge, White Rock-Upper 12:00p 1:00p  >C League Girls> Team Motto Game Team Rigg Game  EH 
1:00p 2:00p  >C League Girls> Team Alvarez Game Team Gould Game  EH 
2:00p 3:00p  >C League Girls> Team Kelly Game Team Malakuskie Game  EH 
Randolph , Randolph MS-Aux Gym 2:00p 3:00p  >Boys Travel> 4th Grade Boys Game Randolph   JS 
Roxbury, Eisenhower Middle School 9:00a 10:00a  >Boys Travel> 7th Grade Boys Game    NS 
Wharton, Stanlick - NEW 9:00a 10:00a  >Girls Travel> 4th/5th Grade Girls Game  *vs Long Hill  NS 
10:15a 11:15a  >Girls Travel> 6th Grade Girls Game  *vs SPF-PAL Blue  NS 
11:30a 12:30p  >B League Girls> Team Sinisgalli Game Team Bonin   LB 
12:30p 1:30p  >B League Girls> Team Flammer Game West Milford Team #2   LB 
1:30p 2:30p  >B League Girls> Team Thompson Game West Milford Team #1   LB 
Wharton, Stanlick School-Old 12:00p 1:00p  >C League Boys> Team Gould Game Team Robinson Game  EH 
1:00p 2:00p  >C League Boys> Team DelVescovo Game Team Van Winkle Game  EH 
2:00p 3:00p  >C League Boys> Team Golub Game Team Malloy Game  EH 
3:00p 4:00p  >C League Boys> Team Radjewski Game Team Baumann Game  EH